Gibraltaras

Gibraltaras – maža, britų valdoma žemė Ispanijos pietuose. Gibraltaro plotas – vos 6,5 km². Gyventojų čia – apie 30 000. Nors yra per 1500 km nuo Didžiosios Britanijos, valstybinė kalba Gibraltare – anglų. Valiuta – Gibraltaro svaras.

Gibraltaras

Didžiąją dalį Gibraltaro užima 426 metrų aukščio uola. Šią uolą senovės graikai laikė vienu iš Heraklio stulpų ir manė, jog už jo nėra nieko tik vandenynas. Gibraltaras yra prie to paties pavadinimo sąsiaurio, kurio kitoje pusėje yra Afrika ir Marokas. Šio sąsiaurio plotis – 14 kilometrų.

Gibraltaras garsėja ir dėl to, jog čia nėra PVM‘o. Prekės čia daug pigesnės nei šalia esančioje Ispanijoje, tad nenuostabu, jog netoliese gyvenantys ispanai keliauja į „užsienį“ vien nusipirkti cigarečių pakelio, kuris Gibraltare gali būti net dviem eurais pigesnis. Žinoma, šia lengvata naudojasi ne vien privatūs asmenys – laivai čia sustoja pasipildyti kuro, mat jis taip pat pigesnis, nei aplinkiniuose uostose. Tai nulėmė ir šalies ekonomiką – pragyvenimo lygis čia gerokai aukštesnis nei netoliese esančiuose Ispanijos miestuose.

Gibraltaras

Viena iš įdomybių Gibraltare yra oro uostas. Netgi tokia maža teritorija jį turi. Kilimo ir leidimosi tako ilgis nesiekia nė 2,5 kilometro, o baigiasi jis ties jūra. Žinoma, vaizdas įspūdingas, bet pilotas tenka padirbėti nenorint įvažiuoti į vandenį. Be to, unikali oro uosto ypatybė yra ta, jog jo kilimo – leidimosi takas kerta pagrindinę gatvę. Tad nevykstant lėktuvų eksploatacijai, skersai kilimo tako vaikšto žmonės bei važinėja automobiliai. Dar gi, iškart už šio tako yra Ispanijos – Gibraltaro pasienio postas, kurį kasdien pereina tūkstančiai žmonių.

Na, o ar yra ką veikti Gibraltare turistams? Sprendžiant iš to, kad kasmet šią vietą aplanko keli milijonai turistai, veikti yra ką.

Automobilių nuoma Ispanijoje

Bene įdomiausia vieta turistams yra vadinamasis Europos taškas – vieta kur susitinka Atlanto vandenyno ir Viduržemio jūros vandenys. Iš šios vietos galima išvysti Afrikos krantus. Aukštutinė uola – aukščiausia Gibraltaro vieta, kur įrengta kariuomenės bazė ir kur gyvena makakos, itin mėgstančioms iš turistų vogti daiktus. Beje, šios bezdžionėlės yra prižiūrimos ir jas maitinti griežtai draudžiama – už ta galima gauti baudą, siekiančią 2000 litų.

Gibraltaro uola įdomi ir tuo, jog joje gausu natūralių olų. Viena iš tokių vadinama švento Mykolo ola. Prieš daugelį metų ji buvo naudojama neandartaliečių, na o šiandien traukia turistų minias. Šis didžiulis urvas yra 300 metrų aukštyje virš visai čia pat esančios jūros lygio.

Apgulties tuneliai – Didžiosios apgulties metu iškasti tuneliai, ispanams ir prancūzams bandant susigrąžinti iš anglų Gibraltaro žemes. Iki tunelių ir į pačią uolą galima pakilti keltuvu arba išbandyti savo jėgas ir įveikti daugybę laiptelių, norint pasiekti beveik 400 metrų aukštį.

Gibraltaras

Gibraltaro muziejus. Tai istorijos, kultūros ir gamtos muziejus, įsikūręs miesto centre. Jame susipažinsite su jūros bioįvairove, sužinosite apie Didžiąją apgultį, pamatysite viduramžių artefaktų. Taip pat čia yra ir atviras lauko archeologijos muziejus.

Viena iš populiariausių pramogų Gibraltare yra delfinų stebėjimas. Čia nuolat rengiamos ekskursijos laivu kiek toliau nuo kranto, kur gausu turistų akį traukiančių žaismingųjų delfinų.

Viešbučių Gibraltare rezervavimasBooking.com

Gibraltaro žemėlapis