Kipro kurortai

Kipras – dažnas kelionės tikslas, mėgstantiems Viduržemio jūros klimatą ir saulėtus paplūdimius. Į Kipro miestą Pafosą tiesioginius skrydžius vykdo Ryanair oro linijos. Tačiau saloje yra ir daugiau turistų mėgstamų miestų – kurortų. Siūlome pasižvalgyti ir po juos.

Limasolis – miestas pietų Kipre, pagal gyventojų skaičius – antras saloje. Miestas yra svarbiausias Kipro uostas, tad gyvenimas čia verda. Nepaisant aktyvios laivybos, čia yra ir smėlėtų, ir akmenukų paplūdimių, pačiame mieste netrūksta barų ir kavinių. Pats miestas ganėtinai modernus,tačiau kultūros paveldas taip pat saugomas – yra išlikusi viduramžių pilis, daug senesnių artifaktų saugoma archeologijos, liaudies muziejuose. Miestas garsėja ir savo gamtos kampeliais – sodais bei miestų – dvynių parku, kuriame daug įvairių laikų skulptūrų. Šalia kurių taip veikia zoologinis sodas bei dinozaurų parkas – puiki pramoga vaikams.

Limasolis

Automobilių nuoma Kipre

Larnaka – dar vienas linksmybių kupinas kurortas pietryčių Kipre. Trečias pagal dydį Kipro miestas, gana netoli nuo kito kurorto – Aja Napos, tad gana patogu per atostogas aplankyti du skirtingus miestus. Pačiame mieste, kaip ir dera kurortui, gausu kavinių, barų, naktinių klubų, šalimais – Viduržemio jūros paplūdimiai ir įvairios vandens pramogos juose.

Larnaka

Viena iš miesto įdomybių – Larnakos sūrusis ežeras, tiksliau ežerų sistema, didelė vertybė salos faunai ir florai. Kultūros mėgėjų mieste laukia Archeologijos, vietinės kultūros muziejai, išlikusios bažnyčios, mečetė bei kiti įvairūs daugiau nei 3000 metų istoriją skaičiuojančio miesto pastatai ar jų griuvėsiai.

 

Kirenija – miestelis šiaurinėje salos dalyje, labiausiai žinomas dėl istorinio uosto ir pilies. Visame mieste ir jo apylinkėse yra nemažai išlikusių pilių, bažnyčių, įvairių kitų kultūros paminklų. Įdomiai praleisti ne vieną dieną galima keliaujant po miesto apylinkių kalnus su juose išlikusiomis architektūros vertybėmis. Taip pat mieste rasite ir tradicinių kurortinių pramogų – smėlėtų paplūdimių, kavinių, restoranų, naktinių klubų.

Kirenija

Aja Napa – kurortinis miestas pietryčių Kipre, vis labiau mėgstamas dėl aktyvaus naktinio gyvenimo. Mieste gyvena netoli 3000 nuolatinių gyventojų, tačiau čia visada gausu linksmybių ištroškusių jaunuolių. Jų visada laukia kavinės, barai, naktiniai klubai bei paplūdimiai. Populiariausias miesto paplūdimys – Nissi. Jame galima ne tik pailsėti kaitinantis saulėje, bet ir išbandyti įvairias vandens atrakcijas – vandens slides, burlentes, nardymą, plaukimą baidarėmis ar greitaeigiais kateriais. Netoliese esantis uosto (Harbour) paplūdimys yra ramesnis, labiau lankomas ramaus poilsio ieškančių šeimų.

Aja Napa

Mieste taip pat įvairių muziejų, vienas populiariausių – Thallasa, supažindinantis su pajūrio gyventojų gyvenimu nuo seniausių laikų. Gamtos mėgėjų laukia vietinę fauną ir florą pristatantis Jūrų muziejus. Tiesiog vaikščiodami miestu ir apylinkėmis pamatysite įvairių laikotarpių statinių ir griuvėsių, viską vainikuoja 500 metų amžiaus vienuolynas miesto centre.

Viešbučių Kipre rezervavimasBooking.com

Kipro žemėlapis