Oslas

Oslas – Norvegijos sostinė, vienas brangiausių Europos ir pasaulio miestų.

Klimatas. Drėgnas jūrinis klimatas. Vasarą temperatūra pakyla iki 22 ar daugiau laipsnių šilumos, kartais galima viršyti ir 30 laipsnių. Žiemą temperatūra svyruoja tarp -7 ir 0 laipsnių. Kritulių iškrenta kiek daugiau nei Vilniuje, daugiau rudenį. Vandens temperatūra vasarą pakyla iki 18 laipsnių. Miestas įsikūręs prie vandenyno, tad ir drėgmė čia didelė – vidutinė metuose – virš 70 procentų.

Automobilių nuoma Osle

Atvykimas.  Į Oslą dažnai galima gauti ytin pigių skydžio bilietų iš Lietuvos. Nuo Rygge oro uosto iki Oslo dar lieka 67 kilometrai. Iki miesto nuvykti galima oro uosto ekspresu (jame atsiskaityti galima kreditine kortele) ar pasinaudoti traukiniu. Beje, iš oro uosto galima traukiniu nuvažiuoti ir į Švedijoje.

Iš Torp Sandefjord oro uosto į Oslą galima patekti traukiniu, autobusu. Verta žinoti, jog kelionės tarp oro uosto ir Oslo nėra pigios. Kaina gali svyruoti nuo 90 iki 230 kronų.

Oslas

Nakvynė. Nakvynė Osle nėra pigi. Geriausia pagalvoti apie nakvynę kur nors miesto pakraštyje, bet kur dar susisiekimas su centru. Kaip ir daugelyje miestų, centre esantys viešbučiai paprastai brangesni.

Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Osle ir šalia jo siūlo beveik 100 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Viešbučių Osle rezervavimasBooking.com

Maistas. Oslas – vienas iš brangiausių miestų, todėl ir maistas čia labai brangus. Pigiausiai pavalgyti Osle galima azijiečių restoranuose ir užkandinėse. Perkant maistą prekybos centruose ar maisto prekių parduotuvėse taip pat sutaupysite. Nors maistas čia brangus, bet galima rasti ir produktų panašiomis kainomis kaip ir Lietuvoje, viskas priklauso nuo konkretaus produkto. Deja, maisto pasirinkimas Norvegijoje paprastai nėra didelis. Be to, gali būti sunku rasti Lietuvoje įprastų produktų, tokių kaip varškė ar varškės sūreliai.

Ką veikti – lankytinos vietos. Jau pačiame Osle ir priemiesčiuose galima grožėtis gamta – aplink kalvos, uolos, miškeliai, salos, pačiame mieste gausu parkų. Osle verta pamatyti Akershus pilį, aplankyti Norvegijos liaudies muziejų, operą, rotušę, parlamentą.

Verta pamatyti Vigeland skulptūrų parką, kuriame yra daugiau nei 200 skulptūrų iš bronzos, ketaus ir granito. Tusenfryd pramogų parkas patiks vaikams ir suaugusiems. Tai didžiausias pramogų parkas visoje Norvegijoje.

Oslas

Norvegijos operos ir baleto teatras vertas dėmesio vien dėl įspūdingos architektūros ir dėl to, jog stovi pačiame uoste, sudarydamas vaizdą, jog pastatas kyla tiesiog iš vandens. Arkershus pilis stovi miesto centre. Ši viduramžių pilis pastatyta dar 12 amžiuje ir šiandien lankytojus įsileidžia nemokamai.

Populiariausi muziejai Osle yra Liaudies muziejus, Vikingų laivų muziejus, Gamtos istorijos muziejus, taip pat Slidžių muziejus ir Nacionalinė galerija. Karlo Johano gatvė Osle yra mėgstamiausia turistų pasivaikščiojimo vieta, kurioje ir įsikūrę daugelis lankytinų objektų (nacionalinis teatras, pilies parkas, universitetas ir kiti).

Transportas Osle. Oslo transporto sistemą sudaro autobusai, tramvajai, metro, keltai ir vietinio susisiekimo traukiniai. Bene patogiausias būdas įsigyti bilietą – parsisiuntus programėlę „RuterBilett“. Kiti būdai – parduotuvės Narvesen, 7 – eleven, taip pat bilietų automatai metro stotyse. Nusipirktas bilietas galioja visose minėtose transporto priemonėse. Bilietas brangus – 30 kronų už valandinį bilietą. Tik nebandykite važiuoti be bilieto – už tai gali tekti sumokėti daugiau kaip 100 eurų.

Oslas

Verta žinoti Norvegijos valiuta yra krona, kalba – norvegų, tačiau keliaujant pakanka ir anglų kalbos.

Oslo žemėlapis