Ibiza – nacionaliniai parkai

Ibiza – viena iš Balearų salyno salų, esanti per 80 kilometrų nuo Ispanijos krantų. Ibiza yra autonominis Ispanijos regionas. Salos plotas – 571 km². Gyventojų – daugiau kaip 100 000. Sala gerai žinoma tarp poilsiautojų, itin garsėja naktiniais klubais. Vis dėlto, čia yra ką pamatyti ir be to, tad apie tai ir pabandysime papasakoti.

Ibiza

Be viešbučių ir naktinių klubų, Ibiza turi ir kitų „lankytinų vietų“. Pavyzdžiui, saloje yra net du nacionaliniai parkai, tai Ses Salines, įtrauktas į UNESCO paveldą ir Es Vedra gamtos gamtinis rezervatas. Ses Salines parkas apima pietinę Ibizą ir tęsiasi vandeniu iki Formantera salos pietuose. Jame galima rasti druskos ežerų, uolėtų paplūdimių, kelių šimtų metų senumo medžių, taip pat retų paukščių.

Es Vedra rezervatas apima kelias nedideles saleles Ibizos vakaruose, jame gausu skardžių, nedidelių upelių, miškų ir nuostabaus grožio kalvų grandinių.

Atskirai verta paminėti Es Vedra parke esančią to paties pavadinimo 400 metrų aukščio uolą. Į ją galima pasižvalgyti Cala d‘Hort paplūdimio arba užlipti aukščiau iki vadinamojo piratų bokšto Torre de Savinar. Uola, o tiksliau dvi uolos (šalia yra mažesnė, 128 metrų aukščio Es Vedranell uola) atrodo visai čia pat, rodos, galima būtų nuplaukti, o iš tikrųjų, atstumas tarp salų – 3 kilometrai.

Automobilių nuoma Ibizoje

Uola ypatinga tuo, kad rudenį ir žiemą Saulė leidžiasi tiesiai už jos, tad daugelis traukia pasižiūrėti ir nufotografuoti šį reiškinį. Be to, uola laikoma mistine. Pasakojama, kad prieš kelis tūkstančius metų ant šios uolos gyveno garsiosios sirenos ir jūros nimfos. Be to, daug vietinių teigia esą matę čia ateivius ir nemažai jų įsitikinę kad po uola įrengta ateivių bazė. Na bent vienas įdomus faktas yra tikras – keliaujant aplink šią salą kompasas tiesiog pakvaišta. Iki šiol tai dar nėra išaiškinta.

Ses Salines nacionalinis parkas bene įdomiausias savo druskos ežerais. Druska čia eksploatuojama mažiausiai 800 metų. Šiandien čia yra didžiuliai plotai vadinamųjų druskos ežerų, kur garinamas vanduo, norint išgauti druską. Šią teritoriją norėta apsaugoti jau nuo 1977 metų. Pradžioje tai nepavyko, bet ilgai dėl to kovojant, 2001 metais (net po 24 metų!) pagaliau ši teritorija buvo nacionaliniu parku.

Be pačių ežerų taip pat yra ką pamatyti. Pavyzdžiui, Cargador de Sal arba druskos pakrovimo prieplauką. Šalia yra Sa Sal Rossa bokštas. Kadangi prieplauka buvo svarbi, tad reikėjo įrengti ir žvalgybos bokštą, nuo kurio galima buvo pamatyti artėjančius piratų laivus.

Ibiza

Bene viskas šiame parke susiję su druska, tad verta paminėti ir parke esančią bažnytėlę. Nuo 15 amžiaus bažnyčios vietoje stovėjo tik koplytėlė, kur druskos kasėjai galėdavo melstis, bet 18 amžiuje, į valdžią atėjus užkariautojui Pilypui Penktajam ir perėmus druskos laukus, jis turėjo pasirūpinti ir darbuotojais, tad buvo pastatyta ši nedidelė bažnytėlė.

Netoliese galima pamatyti dar kelis įdomius vaizdus. Vienas jų tai piliakalniai. Ir ne bet kokie, o druskos. Na o visai šalia šių piliakalnių, tik kitoje kelio pusėje yra keli neeilinio grožio tvenkiniai pilni besiturškiančių paukščių. Taip pat netoliese galima išvysti ir du didžiulius, jūros vandenį siurbiančius siurblius. Šis vanduo patenka į druskos ežerus, kur yra garinamas. Anksčiau pompas varydavo garai, dabar jie elektrizuoti.

Ibiza

Kaip matote, Ibiza nėra vien naktinių klubų ir paplūdimių sala. Mėgstantiems gamtą, istoriją ir kitų šalių kultūrą taip pat yra ką veikti.

Viešbučių Ibizoje rezervavimasBooking.com

Ibizos žemėlapis