Jeruzalė – lankytinos vietos

Jeruzalė – unikalus miestas. Su tuo sutiktų visi, kurie nors kartą lankėsi šiame religijų bei žmonių mikso derinyje. Nors daugelis čia atvyksta ieškoti ramybės ir pasigrožėti gamta, tačiau verta aplankyti ir kelis objektus, kurie geriausiai perteikia miesto dvasią.

Jeruzalė – svarbus miestas ne tik krikščionims, tačiau taip pat ir musulmonams bei žydų religijos atstovams. Visgi, religiniai objektai nėra vieninteliai, verta galima aplankyti esant Jaruzalėje.

Automobilio nuoma Jeruzalėje

Alyvų kalnas

Jeruzalės tyruose yra nuostabus kalnas, kurio papėdėse žydi alyvos. Stebina ne tik nuostabus vaizdas, tačiau ir fantastiškas kvapas. Užlipus ant kalno viršūnės galite grožėtis fantastiško grožio panorama. Matyti ne tik Negyvoji jūra, tačiau ir Judėjos kalnai. Ši vieta yra susijusi su Kristaus gyvenimo akimirkomis. Sakoma, kad  būtent ant šio kalno Kristus pamokslavo savo mokiniams. Žinoma, kol vieni tuo tiki, kiti kartoja, kad tai tik pasakos. Bet kuriuo atveju, jeigu religija jums nėra svarbi – gamta tikrai atims žadą.

Jeruzalė

Jeruzalė

Raudų siena

Apie šį Jeruzalėje esantį objektą turbūt teko ne kartą girdėti. Tai vienas labiausiai pasaulyje lankomų objektų, kuris tarsi sugeria žmonių mintis, norus ir troškimus. Pati siena buvo statyta dar 500 m. pr. m. erą, tad stovi tikrai gana seniai. Ir tai jai suteikia dar daugiau dvasiškumo bei išskirtinumo. Dažniausiai čia tikintieji rašo laiškus, kuriuose pasakoja savo gyvenimo istorijas ir juos deda į sieną taip prašydami, kad jų norai virstų realybe, o kančios baigtųsi. Du kartus per metus visi sienoje esantys laiškai yra išimami ir užkasami anksčiau minėtame Alyvų kalne. Sakoma, kad tai padeda dievui pasiekti žmonių norus. Net jeigu ir nesate tikintis, tai savotiškai magiška vieta, kadangi joje išsakomos žmonių mintys. Magiją kuria patys žmonės.

Šventojo kapo bažnyčia

Jeruzalės centre – Senamiestyje galima pamatyti ir Šventojo kapo bažnyčią. Tai labiausiai piligrimus traukianti vieta, tačiau ir architektūros mėgėjai čia praleidžia nemažai laiko. Legenda sako, kad būtent čia buvo nukryžiuotas Jėzus, kuris mirė už mūsų nuodėmes. Bažnyčia buvo pastatyta IV amžiuje imperatoriaus Konstantino I įsakymu. Jis buvo gana uolus katalikas, tad suprantama, kad religinis pastatas jam buvo svarbus ir reikalingas.

Uolos kupolas

Dar vienas religinis objektas, kuris sulaukia turistų iš viso pasaulio. Tai trečia pagal svarbumą mečetė, tad  natūralu, kad musulmonai čia labai aktyvūs ir labai mielai lankosi. Sakoma, kad Aplankius Meką bei Mediną – trečioji kryptis turi būti būtent šis kupolas. Pačiame kupole galima rasti akmenį. Kuo jis ypatingas? Tikima, kad būtent nuo jo Mahomedas, pranašas, ir pakilo į dangų pas Alahą. Vėlgi, religinių sąsajų daug, tačiau aplankyti verta ir dėl istorinių faktų bei įdomios architektūros.

Jeruzalė Izraelis

Jeruzalės miestas

Marijos Magdalietės bažnyčia

Alyvų kalno šlaite esanti bažnyčia atrodo tikrai labai įspūdingai ir traukia akį. Pati bažnyčia pastatyta tik XIX amžiuje, tad lyginant su senaisiais pastatais – ji gana nauja. Tiesa, labiausiai akis traukia paauksuoti kupolai. Ji buvo statyta Rusų ortodoksų tikėjimo žmonių, tad suprantama, kad prabanga spindi. Būtent taip, kaip ir daugelis kitų rusų religinių objektų.

Botanikos sodas

Šiek tiek keliaudami į šoną tolyn nuo religinių objektų, kurių Jeruzalėje yra gausu. Žinoma, įdomu tai, kad šiame mieste yra labai daug skirtingų religijos atstovų namai, tad tai suteikia savotiško žavesio. Juk lankantis skirtingų religijų namuose reikia laikytis ir skirtingų taisyklių. Tiesa, apie botanikos sodą. Tai didelio ploto teritorija, kurioje galima rasti tiek savų, tiek atvežtinių augalų iš viso pasaulio. Jeigu esate gamtos mylėtojas ir pavargote nuo architektūros – rasite čia ką veikti visą dieną. O geriausia – neveikti nieko. Paprasčiausiai ilsėtis ir mėgautis nuostabia gamta. Galbūt papildomai susipažinti su augalais, kurie čia laikomi.

Jeruzalės citadėlė

Tai dar vienas architektūrinis šedevras, kuris šįkart labiau siejamas su istorija nei su religija. Tai yra viduramžių laikų tvirtovė,kuri labai puikiai atspindi to meto laikmetį. Nors labiausiai stebina pačios tvirtovės didybė, tačiau užsukti į vidų taip pat verta, kadangi čia galite pamatyti Jezuralės istorijos muziejų. Tai vieta, kuri Jums leis geriau susipažinti su miesto ir viso Izraelio  istorija.

Saulėtekis Jeruzalėje

Saulėtekis Jeruzalėje

Paskutinės vakarienės menė

Jeigu esate menininko da Vinči gerbėjams ir Jums visada atrodė, kad paskutinės vakarienės paveikslas yra kažkuo išskirtinis ir ypatingas – tokiu atveju būtina aplankyti menę, kur pasak Biblijos, ir vyko ta paskutinioji vakarienė. Jos metu Kristus atsisveikino su savo apaštalais ir palinkėjo jiems… na, juo tikėti. Pati menė buvo pastatyta viduramžiais, kai labai intensyviai platinamas krikščionių tikėjimas paskatina suburti ir tam tikras vietas, kurios gebėtų atspindėti religijos „faktus“. Taigi, jeigu norite kiek arčiau prisiliesti prie tos ypatingas vakarienės, kuri minima per visas mišias – siūlome aplankyti ir šią menę.

Viešbučių Jeruzalėje rezervavimasBooking.com

Marijos kapo bažnyčia

Dar vienas krikščionims skirtas objektas, kuris traukia ne tik šios religijos atstovus. Uoloje įrengta bažnyčia atrodo tikrai labai unikaliai. Galbūt gyvenime neteks pamatyti panašaus objekto, tad apsilankyto tikrai verta. Sakoma, kad šioje vietoje buvo Marijos kapas. Taip pat teigiama, kad šioje vietoje buvo palaidoti ir Marijos tėvų palaikai. Na, bet kuriuo atveju, atrodo labai įdomiai, tad apsilankyti verta.

Jeruzalė yra fantastiško grožio miestas. Labai svarbu čia keliaujant pasirūpinti savo saugumu, kadangi nuolatos aplinkui vykstantys karai reikalauja dėmesio bei susikaupimo. Tiesa, aplankyti šį miestą verta. Beveik esame tikri, kad norėsis grįžti vėl. Tiesiog ji turi kažką tokio ypatingo. Ir tas ypatingas dažniausiai užkrečia grįžimu.

Video: ką veikti Jeruzalėje

Jeruzalės žemėlapis