Ką verta pamatyti Stambule

Skrydžiai į StambuląNet ir nebuvus Stambule, miesto vardas kiekvienam išduoda, jog ši vieta ypatinga ir dvelkia rytietiška mistika. Nors Turkijoje pastaraisiais metais vyrauja nerami politinė situacija, kai kurių turistų tai visai nestabdo nuo lankymosi šioje šalyje ir jos sostinėje. Pigų skrydį į Stambulą siūlome užsirezervuoti iš anksto.

Stambulo ištakos siekia jau neolito laikus, o šiandien ši vieta išaugo į didelį miestą, kuriame tarpusavyje gražiai dera tiek patys moderniausi pastatai bei kvartalai, tiek senuosius laikus menančios mečetės, bokštai ar kiti pastatai. Gal kai kuriems mieste tyrinėti vien pastatus atrodys nuobodu, tačiau net ir skeptiškiausias turistas tiesiog apstulbsta pamatęs didingos Stambulo architektūros grožį. Žemiau pateikiame vietas, kurias šiame mieste tiesiog privalu aplankyti.

Galata bokštas. Tai į dangų aukščiausiai išstypęs miesto statinys. Viduramžiais pastatytas 67 metrų bokštas šiandien vis dar yra vienas lankomiausių Stambulo objektų.

Tikri archeologijos turtai slypi Stambulo archeologijos muziejuje. Jis unikalus tuo, jog tai iš tiesų trys skirtingi muziejai viename: archeologijos muziejus, Senovės Oriento muziejus, bei Islamo meno muziejus. Lankytojai čia gali pamatyti įvairius eksponatus iš pačių seniausių laikų. Bene įspūdingiausias jų – Aleksandro Didžiojo sarkofagas.

Iš visų miesto mečečių pati gražiausia laikoma Mėlynoji mečetė. Jai priklauso šeši minaretai, o jos vidus išpuoštas dangaus žydrumo spalvos dekoratyvinėmis plytelėmis, kurių dėka šis pastatas atrodo kaip tikras meno kūrinys.

Automobilių nuoma Stambule

Stambulo turgus veikia nuo XV a. ir šiandien vis dar yra bene spalvingiausias ir įspūdingiausias turgus pasaulyje. Čia galima paskęsti kvapų ir garsų jūroje. Ir kažin, ar jį įmanoma apvaikščioti per vieną dieną – turguje yra apie 4000 prekybviečių ir visos jos išsiskiria unikalumu, tad laiko reiks skirti kiek daugiau.

Nuo VI a. Stambule veikė Bazilikos vandens saugykla, kurią pastatyti įsakė Romos imperatorius. Tai neįtikėtinas romėnų išradimas, kurio esmė – po žeme esančioje patalpoje daugybės kolonų pagalba išlaikoma konstrukcija. Šioje talpykloje telpa apie 80 milijonų litrų vandens. Įdomus faktas – šiose patalpose buvo filmuotas vienas iš James Bond filmų 1963 metais.

Tad nedelskite ir įsigykite pigų skrydį į Turkijos miestą – Stambulą.

Viešbučių Stambule rezervavimasBooking.com