Madeira – lankytinos vietos

Į Madeirą turistai plūsta dėl vienos paprastos priežasties – galimybės bent trumpam pajusti ką reiškia tapti rojaus žemėje dalimi. Sala išties neeilinio grožio, o kelionių atvirukuose regėti vaizdai, realybėje palieka bent kelis kartus ryškesnį įspūdį.

Šokite ant dviračio ir pirmyn į pažintinę ekskursiją po vietas, kuriose karaliauja vešlūs miškai, krenta krioklių linijos, gausu paslaptingų, bet smalsumą žadinančių lankytinų objektų, kalnų, požeminių tunelių, išpuoselėtų poilsio zonų, aktyvaus laisvalaikio leidimo būdų ir kitų kelyje lydėsiančių smagių staigmenų. Tad ką privalu aplankyti viešnagės Madeiroje metu?

Automobilio nuoma Madeiroje

Pirmoji stotelė – Funšalio apylinkės. Tai bene pagrindinis salos miestas, kartu besididžiuojantis ir Madeiros sostinės statusu. Būtent čia apsistoja daugiausiai turistų, o likti tikrai yra dėl ko. Erdvūs viešbučiai su puikiu vaizdu į jūrą, baseinai, galimybė praskrieti banglentėmis, nardant pasigrožėti vandenyno gelmių pasauliu, golfo aikštynai, nerūpestingas gulinėjimas prieš kaitrią saulę viename žymiausių Praia Formosa paplūdimių, tikrai viliojantis pasiūlymas, bet tai dar ne viskas.

Tiems, kam tingėti nepatinka, taip pat bus ką nuveikti. Štai, kad ir apžiūrėti žavųjį botanikos sodą. Galybė medžių, krūmų, žolynų, gėlių, surinktų iš atokiausių pasaulio kampelių, kasdien džiugina gamtos mylėtojų akis, o po ekskursijos po sodo platybes, siūloma užsukti į gamtos istorijos muziejų.

Madeira - lankytinos vietos

Madeiros sala

Jei adrenalinas jums visiškai nesvetimas, o atvirkščiai, tiesiog būtinas elementas visaverčiam gyvenimui – privalote išbandyti lynų keltuvą. Per ketvirtį valandos truksiantį pasikėlimą gerėsitės kalnų reljefu, Atlanto vandenynu bei viso miesto panorama.

Senovinės architektūros relikvijos ir niekada nesiliaujantis šurmulys neatsiejami nuo Funšalio senamiesčio, kurį taip pat vertėtų įtraukti į ekskursijos maršrutą.

Palkeiro sodai užburs tiek spalvų gausa, tiek ir kvapų magija, kurią skleidžia rožės, orchidėjos, magnolijos ir tūkstančiai kitų rūšių gėlių žiedų, ant kurių taip noriai pailsėti nutupia grakštieji drugeliai.

Na, o prieš atsisveikinant su sostine derėtų šio to prigriebti ir lauktuvių dovanoms, kam ypač pasitarnaus legendinis Funšalio turgus. Iš pirmų rankų įsigysite vietoje išaugintų vaisių, augalų sodinukų, žuvies, suvenyrų.

Per daug nenutolus nuo Funšalio atsidursite dar viename įdomiame taške – Monte miestelyje. Populiariausia šio taško pramoga – pakilimas į viršukalne su funikulieriumi. Patikėkite, reginys vertas milijono! Tuo pačiu apžiūrėkite išskirtiniais laiptais pasižyminčią bažnyčią, išbandykite rogučių analogą – toboganą.

Madeiroje negalite prasilenkti su Kabo Žirao iškyšuliu. Pastarasis laikomas antru pagal dydį tokio tipo objektu pasaulio mastu. Iš turistų patogumui įrengtos apžvalgų aikštelės galima stebėti nepakartojamus peizažus, o emocijas sustiprina po kojomis sumontuotos permatomas grindinys.

Nenuobodžiausite nusprendę pasivaikščioti po Šv. Vincento kaime veikiantį vulkanizmo centrą. Dėka specialių projektorių atkuriami itin realistiškai atrodantys vulkanų išsiveržimai, susiformavimo procesas, o visai prie pat esantys urvai leis aiškiau suprasti, kokia pražūtinga gali būti iš kraterių išsiveržianti lava.

Canico mieste veikiantis banginių muziejus pasakoja apie šių gigantiškų jūros gyvūnų medžiokle, eksponuojami įrankiai, meninės kompozicijos, kurioms sukurti panaudoti banginio kaulai.

Dėka puikiai įrengtos Levados drėkinimo sistemos, turistai ir salos gyventojai gali kiaurus metus grožėtis tokia floros ir faunos gausa. Bevaikštant ties kanalais sukonstruotais pėsčiųjų takais supranti, kokia neįkainojama vandens reikšmė aplinkai ir žmogui.

Madeira ypač tinka susiruošusiems atostogauti su visa šeima. Štai Santa Kruzo kurortas gali pasiūlyti platų spektrą užsiėmimų ne tik tėveliams, bet ir jų atžaloms. Romantiški pasivaikščiojimai pakrante, aktyvi popietė išbandant vandens sporto šakas ar šeimyniškas laikas vandens atrakcionų parke – sau patinkantį ir tinkantį laisvalaikio leidimo būdą atras kiekvienas.

Viešbučių Madeiroje rezervavimasBooking.com

Kita, visiškai priešinga pastarajai kurortinė vietovė – Mašikos kurortas. Tebestūksantys senoviniai pastatai, kariniai įtvirtinimai, paplūdimys, susidedantis iš akmenuotos ir specialiai supilto smėlio dalių, nardymas bei minios žmonių, liudija apie išties tinkamą pasirinkimą neprisirišusiems prie komfortiškos tylos.

 

Video: ką pamatyti Madeiroje

Madeiros žemėlapis