Dublinas

Dublinas – ne tik emigrantų, bet ir turistų lankomas miestas Airijoje, esantis už 2000 kilometrų nuo Lietuvos. Miestas dydžiu labai panašus į Vilnių, tiesa, nemaža dalis jame dirbančiųjų gyvena priemiesčiuose.

Klimatas. Dubline vyrauja švelnus jūrinis klimatas. Temperatūra vasarą svyruoja nuo 10 iki 20 laipsnių šilumos, žiemą – nuo kelių laipsnių žemiau nulio iki 10 laipsnių šilumos. Metinis kritulių kiekis truputį didesnis nei Vilniuje, tik Dubline lyja nestipriai, bet dažnai.

Atvykimas. Nuo oro uosto iki miesto centro apie 10 kilometrų. Per dieną pro Dublino oro uostą pravažiuoja apie 700 autobusų, taip kad pasiekti miestą problemų nekyla. Į centrą pavyzdžiui veža 16a autobusas, kelionės kaina juo – apie 6 eurai. Verta apsvarstyti galimybę miestą pasiekti tiesiog pėsčiomis.

Dublinas

Mieste išvystytas viešojo transporto tinklas. Populiariausia važinėti autobusais, nusipirkus dieninį bilietą. Labiau pietvakarinėje miesto dalyje ir centre kursuoja tramvajai, o kai reikia įveikti didesnius atstumus, geriausia sėsti į vadinamuosius DART‘us – miesto traukinius.

Automobilių nuoma Dubline

Nakvynė. Nakvynė hosteliuose kainuoja nuo maždaug 10 eurų, per daug neieškant ir nenorint grūstis bendrame kambaryje, teks sumokėti link 20 eurų už naktį paprastame kambaryje. Viešbučiai, be abejo, brangesni, tačiau pasirinkti tikrai yra iš ko.

Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Dubline ir šalia jo siūlo virš 200 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Viešbučių Dubline rezervavimasBooking.com

Maistas. Užkandinėse pavalgyti galima už 6 eurus, perkant maistą prekybos centre turėtų užtekti 3-4 eurų, tuo tarpu kavinėse ir restoranuose maistas brangus.

Ką veikti – lankytinos vietos. Dublino įžymybės – tai Trinity kolegija, Kristaus bažnyčios ir šv. Patriko katedros, Dublino pilis, Gineso alaus darykla, parkai, Dublino kapinės. Ekskursija alaus darykloje kainuoja 14,4 euro (užsakant internetu – pigiau). Įėjimas į pilį Dublino – 4,5 euro. Nemokamai galima aplankyti Airijos nacionalinį muziejų. Už 3 kilometrų nuo centro yra nacionaliniai botanikos sodai.

Dublinas

Trumpam atvykus į Dubliną ir norint bent kažkiek susipažinti su miestu, jo istorija bei šiandiena, geriausia leistis į ekskursija atviru autobusu. Juo išmaišysite miesto centrą, o iš gido (jei tik pakankamai suprantate angliškai) išgirsite tiek ir „standartinių“ istorinių faktų, tiek ir įdomių istorijų iš Dublino gyvenimo ir vystymosi praeityje.

Įdomus Dubline yra Mokslo muziejus, arba mokslo galerija. Jame akcentuojamas mokslo pasiekimų pritaikymas realiame gyvenime, pasvarstymai, kokia gali laukti kasdienybė ateityje ar kiek efektyviai pažanga naudojamės šiandien.

Anot pačių airių, geriausiai Dublino atmosferą pajusite praleidę vieną kitą vakare vietiniam bare. Miesto centre jų apstu. Jei norite pajausti, kaip gi sekasi čia gyvenantiems tautiečiams, reiktų rasti galimybę apsistoti porai dienų pas juos. Vakarojant iš tiesų atsiskleidžia daug emigrantų gyvenimo pusių.

Mėgstantiems šventes rekomenduojama atvykti į Airijos sostinę kovo viduryje, 17 dieną – tuo metų minima Šv. Patriko diena, vyksta paradas bei įvairūs kiti renginiai.

Dublino žemėlapis