Pula – lankytinos vietos

Pula – romėnų tautos kolonija, kurioje šiuo metu taip pat galima rasti senovės Romėnų pėdsakus, pastatų palikimus bei įvairiausius kitus pastatus, kurie reprezentuoja šios tautos gyvenimo ritmą. Jeigu esate Puloje, tokiu atveju privalote apsilankyti Augusto šventykloje, taip pat, pamatyti Heraklio vartus, žinoma, Sergėjaus arką, amfiteatrą bei daug kitų pastatų, kurie kiekvienais metais sulaukia milijonų turistų iš viso pasaulio.

Šiuo metu Puloje gyvena net 82 000 gyventojų, kurie džiaugiasi kiekvienu turistu, kuris nori pažinti jų regioną.

Automobilio nuoma Puloje

Žinoma, čia galima rasti ne tik labai daug istorinių objektų, tačiau ir pramogų, kurios puikiai tinka labai skirtingiems žmonėms: ir mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, ir tiems, kurie pramogauja kiek pasyviau. Kiekvienas ras tokias pramogas, kokios jam labiausiai patinka.

Pulos amfiteatras

Jeigu norite pajusti tą senove dvelkianti aromatą, tokiu atveju būtinai siūlome apsilankyti šiame amfiteatre. Anuomet jame sėkmingai tilpdavo net 23 tūst. žiūrovų, tad galite įsivaizduoti jo didybę. Pats amfiteatras yra net trijų aukštų, tad atrodo labai įspūdingai. Patekti į vidų buvo galima per 20 skirtingų įėjimų.

Pula lankytinos vietos

Pulos amfiteatras

Kaip istorija pasakoja, tokiuose statiniuose buvo rengiami labai įvairūs pasirodymai. Bene patys populiariausi yra gladiatorių kautynės, mūšiai. Įdomu tai, kad šis pastatas vis dar funkcionalus ir šiuo metu čia yra paruošta beveik 5000 vietų žiūrovams. Organizuojami įvairūs renginiais ir įvairūs koncertai, tad būvimas šioje aplinkoje suteikia savotiško žavesio.

Nacionalinis muziejus

Kaip ir daugelis didesnių miestų, taip ir Pula turi nacionalinį istorijos bei archeologijos muziejų, kuris stebina architektūrinių objektų gausa. Jeigu norite geriau pažinti šio regiono istorijos tėkmę, tuo pačiu susipažinti su kultūra – tokiu atveju aplankyti šį muziejų yra būtina ir labai rekomenduojama. Jis įrengtas gana moderniai, tad kiekvienas čia ateinanti ras savotišką pramogą.

Bažnyčios

Pula galima rasti labai daug įvairiausių bažnyčių, kurios domina ne tik religijos išpažinėjus, tačiau ir paprasčiausiai gražią architektūrą mėgstančius žmonės. Siūlome apsilankyti Šv. Mikalojaus bažnyčią, kurios atsiradimas datuojamas VI amžiuje. Taip pat akis visada patraukia ir Šv. Marijos bažnyčia, kuri puikiai atspindi Bizantišką stilių. Puikiai atrodo ir VI amžiuje statyba katedra, galiausiai, nuostabus XIII amžiaus statinys – Šv. Pranciškas bažnyčia.

Senamiestis

Pula turi tikrai labai įspūdingą senamiestį ir kiekvienas, kuris nori pasivaikščioti smagiomis gatvelėmis bei pasigrožėti statiniais – turėtų čia užsukti. Dažniausiai pasivaikščiojimai trunka ilgai, kadangi gatvelių tikrai daug, o vietiniai verslininkai siūlo įsigytu labai daug skoningų niekučių, kurie gali būti puikios lauktuvės.

Tradicinis maistas

Jeigu norite geriau pažinti Pulos virtuvę – tokiu atveju siūlome užsukti į tradicinius patiekalus gaminančias vietas, kurios siūlo labai daug skirtingų gaminių tiek vegetarams, tiek visavaliams. Maistas čia labai kokybiškas ir labai skanus, tad investuodami kiekvieną centą galite būti tikras, kad jis teigiamai atsipirks Jūsų sveikatai. Beveik nėra jokios sintetikos, o jeigu apsilankykite geresniame restorane, tokiu atveju valgysite tik iš ekologiškai užaugintų daržovių gamintus patiekalus.

Viešbučių Puloje rezervavimasBooking.com

Pulos centre – geležinis miesto ir uosto žemėlapis

Vietiniai čia gana neblogai kalba angliškai, tad su jais susikalbėti nebus sunku. Juolab, vietiniai yra labai paslaugas, tad galite būti tikras, kad greitai gausite atsakymus į rūpimus klausimus ir jums bus patarta, kokiu keliu eiti, kad pavyktų greičiausiai pasiekti konkretų tašką ir tuo pačiu pamatyti kuo daugiau.

Video: ką veikti Puloje

Pulos žemėlapis