Florencija – lankytinos vietos

Florencija – vienas nuostabiausių Italijos miestų įsikūręs, šalies viduryje. Florenciją galima vadinti tikru Italijos pasididžiavimu, kuris kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio, kurie noriai žavisi šio miesto didybe, elegancija ir kultūra.

Nuo Romos iki Florencijos yra 3 valandos kelio mašina, tad patogiausias būdas čia atvykti išsinuomojus automobilį. Paskirkite Florencijai visą dieną ir ji atsidėkodama Jus nusives į siautulingą kultūros pasaulį.

Automobilių nuoma Florencijoje

Pateikiame labiausiai lankytinų vietų sąrašą. Šie objektai geriausiai atspindi Florencijos gyvenimo dvasią.

Florencijos katedra (Santa Maria del Fiore)

Tai pagrindiniame miesto centre esanti išskirtinio grožio katedra, kuri vadinama Florencijos simboliu. Šalia jos stūkso varpinės bokštas, kurį suprojektavo puikiai žinomas italų menininkas Džoto. Ši katedra išsiskiria tuo, kad yra ketvirta pagal dydį  krikščionių bažnyčia visame pasaulyje, tad tikintiesiems tai labai svarbus objektas. Pačios katedros statybos prasidėjo XIII amžiuje ir vyko net du amžius.

Kaina: įėjimas į katedrą yra nemokamas, tačiau norint pakilti į varpinę teks sumokėti 8 eur. Lankiusieji tvirtina, kad apsilankymas tikrai vertas kainos.

Florencija

Piza bokštas

Traukiniu nuo Florencijos link Pizos bokšto nuvyksite per vieną valandą, tad apsišarvuokite kantrybe ir pirmyn. Juk tai vienas labiausiai lankomų objektų pasaulyje, kuris išsiskiria savo nesvarumu bei gravitacija. Juokaujame, tačiau nusifotografuoti stumiant bokštą į tiesią padėtį yra būtina.

Kaina: įėjimas į bokštą kainuoja 15 EUR.

Traukinio bilietas 7 EUR.

Šventojo Kryžiaus bazilika (Basilica de Santa Croce)

To paties pavadinimo aikštėje įsikūrusi nuostabi bazilika nuo kurios atsiveria vaizdas į Arno upę. Kuo ši bazilika tokia ypatinga? Ogi tuo, kad joje amžinuoju miegu miega pasaulyje puikiai žinomi menininkai, tokie kaip Michelangelo, Galileo, Rossini, Alberti ir kiti. Užsukus būtina pagerbti didžius menininkus ir atnešti jiems gėlių. Vienoje iš koplyčių palaidotas net Lietuvos didikas Mykolas Kleopas Oginskis, kuris gana ilgai gyveno Italijoje.

Kaina: skirtingi bilietai kainuoja apie 10 EUR.

Vazario koridorius (Corridio Vasariano)

Tai koridorius, kuris jungia dvejus rūmus: Palazzo Vecchio ir Palazzo Pitti. Koridoriaus ilgis net 1,2 km, taigi, tai tikrai unikalus objektas. Jo statybos vyko XVI amžiuje siekiant pagerbti dviejų aukštuomenės žmonių vestuves: Francesko I ir Johanos.

Ši aukštuomenės pora buvo labai svarbi to metu Italijai, kadangi pradėjo formuoti juvelyrų bei dizainerių profesijos prestižą.

Kaina: 16,50 EUR.

Senieji rūmai (Palazzo Vecchio)

Rūmai pastatyti XIII amžiuje ir jiems vadovavo garsus architektas Arnolfo di Cambio. Statinys reprezentavo galią, didingumą bei norą parodyti savo didybę. Nors rūmai atrodo įmantrūs, tačiau pats statinys gana panašus į tvirtovę, kurios sienos labai aukštos ir masyvios, o langeliai – maži ir siauri.

Senųjų rūmų vidus taip pat atrodo labai įspūdingai. Sienos ir lubos dekoruotos freskomis, stovi kolonos, aplinka dvelkia prabanga. Tvirtovėje stovi Michelangelo skulptūra.

Kaina svyruoja nuo 4 iki 16 EUR.

Florencija

Senasis tiltas (Ponte Vecchio)

Tai tiltas, kuris statytas XIII amžiuje, taigi tai yra vienas seniausių tiltų visoje Europoje. Savu metu ant tilto dirbo mėsininkai ir žvejai, kurie siūlė įsigyti jų produkciją. Vėliau juos pakeitė juvelyrai, kurie pagerino miesto įvaizdį.

Tiesa, su nemokiais verslininkais buvo rimtai susidorojama. Paprasčiausiai, kai verslininkas nemokėdavo mokesčių – atsakingi asmenys jų prekystalius paprasčiausiai sulaužydavo. Deja, kai buvo pardavinėjama mėsa, tai nutikdavo gana dažnai. Vėliau persikėlus juvelyrams verslai ėjosi kur kas geriau.

Uficių galerija

Uficių galerija yra vienas labiausiai lankomų muziejų arba konkrečiau – galerijų pasaulyje. Jame stūkso įspūdinga paveikslų galerija, kuri prilygsta Prancūzijos Luvrui. Čia pasigrožėti galite Giotto, Simone Martini, Piero della Francesca, Beato Angelico, Filippo Lippi, Mantegna, Correggio, Leonardo da Vinci, Raffaello, Michelangelo, Caravaggio ir Botticelli darbais.

Kaina: 10 EUR.

Florencija

Bardželo rūmai (Palazzo Bargello).

Bardželo rūmai, kurie šiuo metu paversti muziejumi, įsikūrę buvusiame viduramžių administracijos pastate, teismo rūmuose bei kalėjimo tvirtovėje. Taigi vietoje, kur buvo atliekamas teisingumas. Baisiausia, kad nužudyti nusikaltėliai nebuvo ramiai palaidojami. Jų kūnai būdavo pakabinami languose, kad kiti matytų ir jiems nekiltų noras nusižengti.

Kaina: nuo 13.50 EUR.

Viešbučių Florencijoje rezervavimasBooking.com

Florencija dažniausiai sužavi savo kultūra, tačiau greta jos Jums tikrai patiks puikus oras, besišypsantys žmonės, aktyvios pramogos bei skanus itališkas maistas.

Video apie Florencijos lankytinus objektus

Florencijos žemėlapis