Neapolis – lankytinos vietos

Neapolis – chaotiškas miestas, kurį ne kartą yra ištikusi šiukšlių bei atliekų krizė. Nepaisant to, žmonės mielai čia keliauja, mėgaujasi saule, džiaugiasi lėtu gyvenimo tempu bei mėgaujasi Neapolio lankytinomis vietomis.

Nedidelėje Neapolio teritorijoje gyvena 1 milijonas gyventojų. Nors gyvenvietė nėra didelė, tačiau joje gausi architektūrinių šedevrų, nuostabių statinių ir aktyvių pramogų. Neapolio centras yra įtrauktas į UNESCO lankytinų objektų sąrašą.

Automobilių nuoma Neapolyje

Neapolis – dinamiškas, dažnai nesusipratimais pasižymintis miestas, kuris leis pabėgti nuo kartais atsibostančios rutinos. Pasidomėkite, kokios lankytinos vietos Neapolyje labiausiai vertos dėmesio.

Neapolio lankytinos vietos

Pompėjos miestas

Neapolis daugeliui asocijuojasi su Pompėja bei šio miesto istorija. Nuo Neapolio šis mietas yra įsikūręs apie pusę valandos kelio traukiniu, tad nuvykti yra būtina.

79 metais Pompėjos miestą sugriovė išsiveržęs Vezuvijaus ugnikalnis.

Lava sustingdė visą miestą, tad turistai gali pasivaikščioti po siauras ir ilgas gatveles, susipažinti su autentiška to meto gyventojų kasdienybe. Miestelyje taip pat išlikę ir teatro statiniai, amfiteatras bei kiti senovės romėnų statiniai.

Neapolis lankytinos vietos

Prekyvietė Neapolyje

Nacionalinis archeologijos muziejus

Tai muziejus, kuriame taip pat galite pamatyti originalius eksponatus už Pompėjos muziejaus. Tai yra vienas svarbiausių muziejų visoje Italijoje, tad kiekvienais metais sulaukia milijonų turistų. Muziejus yra įkurtas buvusiose kareivinėse, taigi tai jam suteikia papildomo žavesio.

Darbo laikas: I,III-VII 09.00-19.30, II – nedirba.

San Severo koplyčia

XVI amžiaus statinio interjerą puošia XVII amžiaus garsiausių menininkų darbai, tad visa bažnyčia atrodo labai įspūdingai. Tiek jos vidus, tiek jos išorė nukels kelis amžius atgal ir leis pajusti tikrą Italijos dvasią.

San Domenico Maggiore

Tai nuostabi aikštė ir greta jos stovinti unikali bažnyčia, kuri pastatyta gotikiniu stiliumi. Ją įkūrė dominikonų vienuolių ordinas. Pastato sienų vidus yra puoštas P. Cavallino ir Giotto freskomis. Aikštės viduryje pamatysite obeliską, kurio viršūnėje pastatyta dominikonų ordino įkūrėjo San Domenico di Guzman skulptūra.

Madre muziejus

Dar viena itin populiari lankytina vieta. Tai šiuolaikinio meno muziejus, kuris įsikūręs pačiame Neapolio centre. Didžioji dalis ekspozicijų yra iš XX amžiaus menininkų. Tokių kaip A. Wharol, J. Koons, A. Burri ir panašiai. Jeigu esate meno mėgėjas – apsilankyti yra būtina.

Darbo laikas: : I,III-VII 10.00-19.30, II – nedirba.

Neapolis lankytinos vietos

Neapolio pilis


L’Antica Pizzeria Da Michele

Tai viena seniausių picerijų pasaulyje ir toks apibūdinimas turėtų paskatinti į ją užsukti. Jeigu ieškote vietos, kur galėtumėte paragauti tikros itališkos picos – ši vieta kaip tik Jums. Taip pat joje buvo filmuojamas epizodas iš filmo “Valgyk, leskis ir mylėk”, tad filmo mėgėjai privalo apsilankyti šioje vietoje.

Neapolio požemiai

Po Neapolio senamiesčiu, kelių dešimčių metrų gylyje, galima atrasti požemius, kurie turistams leidžia sugrįžti atgal į praeitį. Požemiuose galima atrasti senovės graikų bei romėnų gyvenimo požymių.

Nuostabu tai, kad ertmės senovės romėnų laikais buvo pritaikytos vandeniui laikyti, taigi tai jau buvo pirmieji civilizacijos požymiai.

Vaikščiodami požemiais galite pamatyti ne tik vandentiekio cisternas, tačiau ir sales, katakombas. Galima užsisakyti ekskursiją su gidu. Tuomet lankymąsis bus kur kas įdomesnis. Tiesa, požemiuose vėsu, tad pasiimkite ir atitinkamą aprangą.

Viešbučių Neapolyje rezervavimas

Ieškote nakvynės Neapolyje? Peržiūrėkite geriausius viešbučių pasiūlymus ir išsirinkite geriausią variantą, kol dar yra laisvų kambarių! 🙂Booking.com

San Gaudioso katakombos

Po Santa maria della Sanita bažnyčia yra katakombos, kurios šiuo metu atviros turistams. Tai buvo neapoliečių amžinojo poilsio vieta. V amžiuje katakombos buvo laikytos šventa vieta, kurioje palaidoti ne tik paprasti žmonės, tačiau ir garsusis Š. Afrikos vyskupas Šv. Gaudiosas. Būtent jo vardu ir pavadintos visos kapinės-katakombos.

kskursijos metu taip pat pamatysite freskas, kurios kurtos V-VI amžiuje. Užsisakius gidą išgirsite labai daug įdomių pasakojimų bei būsite supažindintas su laidojimo tradicijomis.

Neapolis lankytinos vietos

Neapolis naktį

Kapodimontės muziejus

Kapodimontės rūmai – vienas prabangiausių pastatų ne tik Neapolyje, tačiau ir visoje Italijoje. Šiuo metu jame yra įsikūręs mano muziejus, kuriuose eksponuojami garsiausi kūriniai ir šiuo metu rengiamos parodos. Žinoma, galite pamatyti ir amžininkų darbus, tokių kaip: Caravaggio, Botticelli, Masaccio ir panašiai.

Darbo laikas: I, II 08.30-19.30, IV 08.30-22.30, V-VII 08.30-19.30.

Neapolis – nuostabios gamtos, svaiginančių kvapų, tikros picos bei senovinių lankytinų vietų miestas. Įkvėpkite tikros Italijos kvapų!

Neapolio žemėlapis

Video: lankytinos vietos Neapolyje